به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، حاشیه داغ نرخ حق توقف راننده حمل بار در بازار آهن ذهن خریداران را به خود مشغول کرده است که مسئله که در اصطلاح عامیانه به “حق خواب راننده” نیز اطلاق می شود، در مبدا و مقصد یکسان می باشد. 

شرایط اعلان بار و توقف در مبدا بارگیری: با توجه به نوع ارسال درخواست اعلام بار شرکت حمل و نقل به واحد اعلام بار مستقر در پایانه بار که بر اساس درخواست صاحب کالا می باشند (صبح، ظهر، شب معمولی، شب پس از صدور)، راننده طی زمان معلومی که در ادامه ذکر خواهد شد جهت بارگیری و خروج در اختیار شرکت حمل و نقل خواهد بود و پس از آن حق خواب شامل حال راننده می شود.

اعلام بار صبح (ساعت ۸:۰۰) = به مدت ۱۲ ساعت از زمان باسکول در اختیار است
اعلام بار ظهر (ساعت ۱۴:۰۰) = تا ساعت ۱۰:۰۰ روز بعد تا زمانی که راننده بارنامه بگیرد
اعلام بار شب معمولی (ساعت ۲۰:۰۰) = شروع بارگیری ساعت ۸:۰۰ روز بعد می باشد که تا ساعت ۲۰:۰۰ در اختیار است. راننده ۱۲ ساعت در اختیار است
اعلام بار شب پس از صدور (ساعت ۲۰:۰۰) = تا ساعت ۱۰:۰۰ روز بعد در اختیار است

نکته: تفاوت اعلام بار شب معمولی با اعلام بار شب پس از صدور در زمان بارگیری است به گونه ای که در اعلام بار شب معمولی، راننده صبح روز بعد اقدام به بارگیری می کند اما در اعلام بار شب پس از صدور، راننده همان شب بارگیری می نماید. در واقع اعلام بار شب پس از صدور برای محمولاتی است که در اعلام بار ظهر همان روز به هر دلیلی جذب نشده اند و صاحب کالا یا نماینده قانونی وی ریسک عدم بارگیری به موقع در شب و خسارات احتمالی را می پذیرد.

مقصد تخلیه:
از زمان رسیدن راننده به انبار مقصد یا محل تخلیه اگر خارج از ساعات اداری نباشد، راننده به مدت ۷ ساعت در اختیار صاحب کالا برای تخلیه می باشد و پس از آن حق خواب تعلق خواهد گرفت. اگر راننده خارج از ساعات اداری در مقصد برسد، صاحب کالا مجاز به عدم تخلیه و موکول کردن آن به روز بعد بدون پرداخت حق خواب است البته به میزان حق توقف، پس از ۴۸ ساعت اولیه ۲۰% به هزینه برآورد شده، اضافه می شود.


آهن پرایس بار ,ساعت ,شب ,راننده ,اعلام ,پس ,اعلام بار ,پس از ,بار شب ,در اختیار ,شب پس

تداوم ثبات بازار فولاد با کاهش دلار

فایل های حباب دار بازار مسکن

گلایه آهن فروشان از گرانی میلگرد

تحولات جدید بازار مسکن

کاهش فریبنده ی قیمت آهن آلات

چالش های بازار فولاد

ضعف تقاضای واقعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

خرید تی شرت لباس بلوز هاوایی دخترانه زنانه مردانه 2019 اتومبیل | گالری نمونه | NEMONEH GALLERY گاهنامه رنگارنگ فان پاتوق برنامه و بازی اندروید پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش نمونه سوالات استخدامی نیازمندیهای صنعت ساختمان شعر و مطالب ادبی پرنده فناوری