باتوجه به گلایه های ایجاد شده در بازار آهن پیرامون نوسان قیمت تیرآهن ذوبی و همچنین عدم وجود عرضه های مکفی در بازار شنیده ها حاکی است که بازار تیرآهن با افزایش تولید در ماه های بعدی تعدیل خواهد شد؛ البته اگر بازار جهانی کشش تقاضای سال گذشته را نداشته باشد شرایط خوبی را نمی توان برای بازار آهن در آینده متصور شد.

همانطور که واقف هستیم ماه گذشته با دو جریان موازی و یک جریان مخالف در بازار فولاد مواجه بودیم. افزایش خزنده قیمت مواد اولیه، قراضه و اسفنجی و دیگری نیز افزایش معنی دار میانگین قیمت تیرآهن سبک(۱۴و۱۶و۱۸) که بسیاری از فعالان بازار در سردرگمی عجیبی فرو برد. در مقابل رکود بخش مسکن، خروج از پیک مصرف و ورود به فصل سرما، تقاضای ضعیف روی محصول میلگرد، عدم خوش بینی به بازار فولاد در نیمه دوم سال و. نیز در سردی روند فعالیت و حجم معاملات صورت گرفته در بازار اهن موثر بوده است. 

در نهایت دو رویکرد متفاوت در میان فعالان این بخش برای آینده این صنعت  قابل پیش بینی است؛ در بعد  اول  کاهش فشار کنترلی در ماه های پیش رو مد نظر قرار گرفته است که به این ترتیب موانع صادراتی به مرور زمان حذف خواهد شد و بازار تیرآهن به عنوان موتور محرکه صنعت مقاطع عمل خواهد کرد. در بعد دوم فشار نظارتی ادامه خواهد یافت و بازار تیرآهن با افزایش تولید تیراهن در ماه های بعدی تعدیل خواهد شد و سطوح قیمتی فعلی تداوم خواهد یافت. البته تمام این تحلیل ها به تصمیمات بازار ساز در روزهای پیش رو باز خواهد گشت.

هفته گذشته براساس ت اعمالی وزارت صمت برای کنترل قیمت و بعضاً پایین آوردن آن، اجازه صدور میلگرد به کارخانه های تولیدکننده ای که محصولشان را در بورس کالا عرضه نکرده بودند تا پایان ماه مهر تمدید شد. احتمالا با توجه به رکود فعلی این مجوز مجدداً برای ماه هشت نیز تمدید خواهد شد.


آهن پرایس بازار ,های ,تیرآهن ,افزایش ,نیز ,گذشته ,ماه های ,خواهد شد ,در ماه ,در بازار ,پیش رو ,بعدی تعدیل خواهد

تداوم ثبات بازار فولاد با کاهش دلار

فایل های حباب دار بازار مسکن

گلایه آهن فروشان از گرانی میلگرد

تحولات جدید بازار مسکن

کاهش فریبنده ی قیمت آهن آلات

چالش های بازار فولاد

ضعف تقاضای واقعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

شرکت سایبان برقی متین شستشوی نمای ساختمان درمانگاه بیماریهای نشیمنگاهی پی اس ان ساپورت | ریکاوری و دی اکتیو اکانت PSN فروشگاه هزارپیچ مرکز خرید پیچ و مهره کاسه شکر فیسبوک فارسی کلیکی ها معماری داخلی و دکوراسیون منزل بهرتین سایت تفریحی دانلود کتاب و جزوات دانشجویی