بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، تحولات جمعیت و مسکن طی سال‌ های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ در ایران نشان می ‌دهد تعداد خانوار ها و واحد های مسی تقریبا دو برابر شده اما به همین میزان بر آمار مستاجران افزوده شده است. سال ۱۳۷۵ جمعیت ایران ۶۰.۰۵۵ میلیون، تعداد خانوار ۱۲.۳۹۸ میلیون و تعداد واحد مسی در دسترس ۱۰.۷۷۰ میلیون بوده است. سال ۱۳۹۵ این آمار به ترتیب در بخش جمعیت ۷۹.۹۲۶ میلیون، تعداد خانوار ۲۴.۱۹۶ میلیون و واحد مسی در دسترس ۲۲.۸۳۰ میلیون را نشان می‌ دهد. 
در سال ۱۳۷۵ به ازای هر ۱۱۵ خانوار ۱۰۰ واحد مسی در دسترس وجود داشته که در سال ۱۳۹۵ این رقم به ۱۰۶ خانوار به ازای ۱۰۰ خانه رسیده که از بهبود شرایط حکایت دارد.  ارقام در بخش شهری ۱۰۰ مسکن در برابر ۱۰۴ خانواده را نشان می ‌دهد. با این حال سر شماری نفوس و مسکن بین سال‌ های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ نشان می‌ دهد تعداد مستاجران از ۱۵.۴ درصد به ۳۰.۷ درصد رسیده است.
 در سال ۱۳۷۵ تعداد واحد های ملکی ۷۳.۴ درصد، واحد های استیجاری ۱۵.۴ درصد و سایر واحد ها ۱۱.۹ درصد بوده است. سال ۱۳۹۵ این آمار به ترتیب در بخش ملکی ۶۰.۵ درصد، استیجاری ۳۰.۷ درصد و سایر واحد ها ۸.۸ درصد شده است. در سال ۱۳۹۵ یک بار دیگر آمار از افزایش تعداد مستاجران حکایت کرد اما در بخش واحد مسی نسبت به خانوار، افزایشی ایجاد نشد. البته در این سال تعداد خانواده‌ ها ۳ میلیون خانوار افزایش یافت اما برخلاف دوره ‌های قبل تعداد واحد در برابر خانوار رشد پیدا نکرد. از این رو در سال ۱۳۹۵ جمعیت ایران ۷۹.۹۲۶ میلیون نفر، تعداد خانوار ۲۴.۱۹۶ و تعداد واحد مسی ۲۲.۸۳۰ میلیون بوده است. آمار واحد های ملکی را ۶۰.۵، واحدهای استیجاری را ۳۰.۷ و سایر واحد ها را ۸.۸ درصد نشان می ‌دهد.


آهن پرایس واحد ,سال ,خانوار ,های ,۱۳۹۵ ,میلیون ,سال ۱۳۹۵ ,واحد مسی ,تعداد خانوار ,در بخش ,تعداد واحد ,میلیون، تعداد خانوار

تداوم ثبات بازار فولاد با کاهش دلار

فایل های حباب دار بازار مسکن

گلایه آهن فروشان از گرانی میلگرد

تحولات جدید بازار مسکن

کاهش فریبنده ی قیمت آهن آلات

چالش های بازار فولاد

ضعف تقاضای واقعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

راهنمای جهیزیه موبیلیکا | همه چیز در مورد موبایل آموزش شرطبندی استراتژی و روشهای مناسب برای موفقیت در شرطبندی بررسی و معرفی سایت های شرطبندی قطره آهن باعث پوسيدگي دندان ميشود ؟ خبر پو www.digitaltamir.com وب آق حسین فروشگاه ساعت لند دستگاه تصفیه آب صنعتی کرتین وال